x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
İçerik Menü

Garanti ve İade Koşulları

Garanti ve İade Koşulları

Garanti Koşulları

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Sayfamızdan veya Mağazamızdan almış olduğunuz tüm ürünler 2 yıl firmamızın garantisi altındadır. Mars Kuyumculuk‘ tan alınan tüm ürünlerin bakım - onarım işlemleri ücretsiz olarak yapılmaktadır. Tamir ve bakım esnasında eğer üründe gram artışı, boy uzatma gibi altın ilaveli değişiklikler olduğunda müşterimizden ek ücret talep edilmektedir. Bakım ve tamir için gönderilen ürünlerin kargo masrafları alıcı tarafından karşılanacaktır.

Mars Kuyumculuk’tan satın alınan ürünlerin garantilerinin devam edebilmesi için Mars Kuyumculuk dışındaki üçüncü şahıs ve kurumlara herhangi bir şekilde müdahalede bulundurmamanız, boyut ayarlama, ölçü değiştirme, onarma, tadilat vb. işlemler yaptırmamanız gerekmektedir. Tamir ve/veya bakım hizmeti sadece Mars Kuyumculuk fabrikasında verilir. Mars Kuyumculuk  fabrikası dışında müdahale görmüş ürünler garanti kapsamı dışındadır.

İade Koşulları

Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün kusurlu çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde sayfamızdaki online destek bölümünden veya müşteri ilişkileri hattımızdan bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri takiben kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen ürün 7 günlük süre içerisinde kullanılmış ve zarar görmüş ise ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

Kişiye özel olarak üretilen ürünler (isim yazılan ürünler, tam tur alyanslar, ölçüye göre yapılan evlilik alyansları, parmak izi ürünler vs.) kampanyalı ürünler, indirimli ürünler, fırsat ürünleri, saatler vs. kesinlikle iade alınamamaktadır.

İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyallerin, eksiksiz ve hasar almamış şekilde, sayfanın altında bulunan adrese gönderilmesi gerekmektedir. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir. Bildirim için Müşteri İlişkileri hattımızı arayabilir, ya da marskuyumculukistanbul@gmail.com  adresine e-posta gönderebilirsiniz. İade alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği uzmanlar tarafından incelenir. Pırlanta ürünler ekspertiz kontrolünden sonra iade edilir. İade onaylanırsa, 14 gün içinde ürünlerin bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir. İadenizin kredi kartı hesabınıza yansıması bankanızın işlem durumuna bağlı olup 1-4 hafta arasında sürmektedir. Müşteri Hizmetleri departmanımızdan onay alınmadan gönderilen paketler Kargo firmalarından teslim  alınmayacaktır.

Değişim Koşulları

Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde sayfamızdaki online destek bölümünden bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Müşteri'nin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde müşteri cayma hakkını kullanamaz. Bu nedenle, müşterinin sipariş sırasında seçeceği parmak ölçüsüne göre ayarlanacağı için tüm yüzükler, müşterinin istekleri doğrultusunda taşına yazı yazılan ürünler, altın kısımların üzerine ya da içine yazı yazılan ürünler, müşterinin istekleri doğrultusunda üretilen tüm ürünlerde tüketici değişim hakkını kullanamaz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.