x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
(0 )
14 Ayar Altın Ataç Halat Bileklik_Kopya(1)
8.467,84 TL
5.927,49 TL
%30
İndirim
(0 )
Mars Kuyumculuk 14 Ayar Altın Ataç Halat Bileklik
8.628,30 TL
6.039,81 TL
%30
İndirim
(0 )
Mars Kuyumculuk 14 Ayar Altın İtalyan Hilal Bileklik
15.811,66 TL
11.068,16 TL
%30
İndirim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

14 Ayar Altın Bileklik Modelleri

Altın bileklikler, kadınların en sevdiği takıların ilk sıralarında yer alıyor. Genç yaşlı, çalışan ev hanımı gibi birçok farklılığa sahip kadınların pek çoğu için altın bileklik konusu ortak bir nokta oluşturuyor. Farklı zevkler, farklı tercihler her zaman bulunsa da bugün tasarımcıların ürettiği birbirinden şık altın künyeler kadınların bileklerini süslemeye devam ediyor.

 Geçmişten günümüze pek çok farklı formda üretilen altın bileklik modelleri kadınların şıklığını tamamlarken, taşıdıkları özel anlamlar ile de kadınların hayatında vazgeçilmez bir yer kaplıyor. Altın takı kullanmanın faydaları çok eski zamanlardan bu yana bilinse de son zamanlarda sık sık dile getiriliyor ve bu da altın künye çeşitlerine olan rağbeti artırıyor.

Darbelere, çizilmelere ve aşınmalara karşı oldukça dayanıklı olan 14 ayar bileklikler, aynı zamanda parlak renkleri ile oldukça şık bir görünüme sahip oluyor. Diğer yandan 14 ayar altın bileklik fiyatları, 22 ayar altın fiyatlarına göre daha uygun olduğu için ulaşımı daha kolay oluyor. İşte tüm bu avantajlar bir araya geldiğinde ise en çok satılan altın bileklikler, 14 ayar bileklik çeşitleri arasından çıkıyor.

En Çok Tercih Edilen 14 Ayar Bileklik Modelleri

14 ayar bileklik modelleri, dönem dönem değişiklik göstermekle birlikte bazı modeller üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin kadınlardan aynı ilgiyi görmeye devam ediyor. Hatta öyle ki pek çok kadının mücevher kutusunda en az bir tane artık klasikleşen altın künye modelleri yer alıyor. Altın bileklik düşkünleri bir yandan artık herkeste olan modellere sahip olmayı severken diğer yandan da özel tasarım bileklik modelleri ile kendi tarzlarını yansıtıyor.

Modası hiç geçmeyen, gencinden yaşlısına herkese hitap eden modellerin başında ise nazar boncuklu bileklik modelleri geliyor. Zarif ve şık duruşuyla beğeni toplayan, farklı tasarımlarla günden güne daha modern bir görünüme sahip olan nazar boncuklu bileklikler aynı zamanda nazar gibi negatif enerjilerden ve olumsuz durumlardan koruduğuna inanıldığı için her dönem yoğun ilgi görüyor.

Lüks ve zarafetin temsilcisi altının, kötülüklerden koruyan nazar boncuğu ile bir araya gelmesinden oluşan altın nazar boncuklu bileklik çeşitleri gördüğü bu yoğun ilgi nedeniyle farklı modellerde ve tasarımlarla üretiliyor. Tek nazar boncuklu bileklikler, nazar boncuğu ve diğer motiflerin bir arada kullanıldığı bileklikler, zincir bileklikler ise nazar boncuklu altın bileklik modelleri arasında en çok tercih edilenler oluyor. Gözlü bileklik olarak bilinen bu modeller, altin ince bileklik isteyenler için iyi bir seçenek olarak değerlendiriliyor.

Künye modelleri, kullanan kişinin tarzını ve stilini yansıttığı için oldukça özenli bir değerlendirmenin sonunda seçiliyor. Günlük hayatta kullanılan kıyafetler ile özel günlerde veya farklı ortamlarda kullanılan kıyafetlerin farklı olduğu gibi altın takılar da kullanıldığı yere göre değişiklik gösteriyor.

Minimal tasarım sevenler genellikle tercihini ince bileklik altın modellerinden yana kullanırken, iddiasını her alanda ortaya koymak isteyenler için kalın altın bileklik modelleri daha cazip bir hal alıyor. Sonuç olarak her zevke ve her tarza uygun gelen, beğenisini alan bir altın bileklik kadın kullanıcılar için bulunuyor.

En Beğenilen Kadın Altın Bileklik Modelleri

Bayan altın bileklik modellerinde hemen her gün yeni bir model kadınların beğenisine sunuluyor. Tasarımcıların hayal gücüyle oluşturulan, zanaatkarların bin bir emekle şekillendirdiği altın kadın bileklik çeşitleri en çok satın alınan altın takılardan oluyor. Kalitesi ve ince işçiliği ile müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkaran Marskuyumculuk.com sitesinde de herkesin beğeneceği bir model mutlaka bulunuyor.

Altınlı künye modelleri de kadınların en çok ilgi gösterdiği modellerin başında geliyor. Çeyrek bileklik olarak da bilinen bu bilekliklerde çeyrek altın merkezde yer alırken, bilekliğin kordonunu oluşturan bölümler birbirinden farklı şekillerde tasarlanıyor. Böylelikle hem çeyrek altın sergilenirken hem de zarif model kordonlarla bilekliğin şıklığı bir kat daha artırılıyor. Bu kapsamda İnci çeyrek bileklik modelleri de ayrı bir dikkat çekiyor. İnci ve altını bir araya getiren zarif bilekliklerde çeyrek altının iki yanından bileği saran inciler kendisine gösterilen ilgiyi fazlasıyla hak ediyor.

Çeyrek altın bileklik modelleri de elbette diğer bileklik çeşitleri gibi kadınlara oldukça fazla seçenek sunuyor. Tek çeyrek altının kullanıldığı bilekliklerin yanı sıra 3 çeyrekli bileklik modelleri de şık ve zarif görünüşleriyle beğenileri üzerine topluyor. Hem yatırım hem de aksesuar amaçlı kullanılan bu bileklikler, bilekte zengin bir duruş yaratıyor. Aynı zamanda çeyrek künye modelleri, çerçeveli ve çerçevesiz formda da kullanılıyor. Detay ve ince ayrıntı sevenler için çerçeveli çeyrek altın bileklikler, taşlı olarak da üretiliyor.

Son birkaç yılda popülaritesi artan dorika bileklik çeşitleri de zarif yapısıyla kendine büyük bir kullanıcı kitlesi oluşturuyor. Hem günlük hem de özel günlerde kullanıma uygun olan dorika bileklik altın toplardan oluyor ve bu küçük altın topçukları, minik yapısı sayesinde pek çok farklı tasarım elde etmeyi sağlıyor. 14 ayar dorika bileklik çeşitlerinde beyaz ve sarı altın bir arada kullanılarak dikkat çekici bir görünüm elde ediliyor. Aynı zamanda kimi modellerde küçük toplardan oluşan bir zincir tasarlanırken, kimi modellerde sarmal haline getiriliyor. Ancak hangi model kullanılırsa ortaya eşsiz bir zarafet çıkıyor.

Kadın künye bileklik deyince şüphesiz altın zincir bileklik modelleri de ilk akla gelenlerden biri oluyor. Erkeklerin de sıkça kullandığı zincir bileklikler belki de en çok çeşide sahip olan ürünler arasında yer alıyor. Zincirin büyüklüğünden, tasarımına renginden işçiliğine pek çok faktör ortaya yeni modellerin çıkmasını sağlıyor. İtalyan zinciri bileklik modelleri modern tarzı ve yoğun işçilik gerektiren yapısı ile büyük beğeni topluyor. Sade zincir olarak kullanılan modellerle birlikte bilekliğin merkezinde yer alan figürler şıklığı bir kat daha artırıyor. Bununla birlikte bilekliğin açma kapama bölümlerine yerleştirilen taşlı detaylar ise sade bir gösteriş sağlıyor.

14 ayar zincir bileklik, kullanım kolaylığı, şıklığı ve çeşit bolluğu ile hemen her kadının sahip olmak istediği künyelerde ilk sıralarda bulunuyor. Spor bir görünüme sahip olmak isteyenler bilekliğini sade bir şekilde kullanırken, hareketli ve gösterişli bir tarz yansıtmak isteyenler zincir altın bileklik kullanırken, farklı figürleri de bilekliğine takabiliyor. Bilekliğin kalınlığına ve tarzına bağlı olarak mavi boncuklar ya da charmlar bilekliğe eklenebiliyor. Altın bileklik zincir çeşitleri sunduğunu bu gibi birçok avantajıyla piyasanın en çok satılan ürünleri arasındaki yerini koruyor.

14 ayar altın bileklik denilince önümüzde koca bir seçenek havuzu bulunuyor. Dikkat çekici, sade, gösterişli ve iddialı tasarımlar altının zarafeti ile buluşarak en şık modelleri kadınların kullanımına sunuyor. Sıkı dokunmuş zincirlerden oluşan gurmet bileklik modelleri de uzun yıllardır sevilerek kullanılıyor. Genellikle oval veya yuvarlak kesim zincirlerin şık tasarımıyla beğeni toplayan 14 ayar gurmet bileklik şık ve modern tasarımıyla dikkat çekiyor. Genellikle sade haliyle kullanılan bu bileklikler bazen de daha gösterişli bir hale gelmesi için taşlarla süslenebiliyor.

İddialı tarzları sevenler, bulunduğu ortamda dikkatleri üzerine çekmek isteyenler, altın takıda gösterişten hoşlananlar için üretilen kaburga bileklik modelleri, beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Modeli itibariyle oldukça dikkat çekici olan kaburga bileklik çeşitleri taşlı modelleri ile şıklığı bir kat daha artırıyor. Kelepçe bileklik altın arayışında olan pek çok kişi de hayalindeki tasarımı kaburga bilekliklerde bulabiliyor.

Kelepçe bileklik seven ancak modern bir tarz arayanlar için ise çivi bileklik altın modelleri tam bir kurtarıcı rolü üstleniyor. Son dönemlerin en dikkat çekici tasarımlarından olan çivi altın bileklikler, altın kullanmak isteyen ancak klasik modelleri kullanmaktan kaçınanlar için iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Ataç bileklik çeşitleri de modern tarzda altın bileklik 14 ayar sevenler için iyi bir alternatif olmaya devam ediyor.

Yılların eskitemediği halka bileklik çeşitleri ise yenilenmiş tasarımlarla kuyumcu vitrinlerindeki yerlerini korumaya devam ediyor. Sadece ülkemizde değil dünya genelinde de sıklıkla kullanılan halka altın bileklik modelleri, halkaların büyüklüğü, altın rengi ve ayarı ile altın halkaların birbirine bağlantıları bakımından değişiklik gösteriyor. Bu kadar çok değişkenle de birbirinden şık ve zarif modeller ortaya çıkıyor.

Halka bileklik altın çeşitleri sahip oldukları tasarımlara göre de adlandırılıyor. Halkaların yatay ve dikey olarak birbirine zıt şekilde bağlandığı hallow bileklik modelleri de halka bilekliklere bir alternatif olarak kullanılıyor. Bu tarz bilekliklerde sarı altın ve beyaz altın birlikte kullanılırken, ince ve kalın modeller farklı tercihlere imkan sağlıyor. Yılların eskitemediği 14 ayar samanyolu bileklik modelleri de halka bileklikler kategorisinde müşterinin beğenisine sunuluyor.

14 ayar künye çeşitlerinde sade ama asil modelleri kendine uygun bulanlar su yolu bileklik altın modellerini kullanıyor. İnce işçiliği ile zarafet dolu yapısı ve ne istediğini bilenlere uygun duruşuyla altın su yolu bileklik modelleri er dönemin favorileri arasında yer alıyor. Hem kişisel tercih hem de bileğin yapısına göre ince ve kalın olarak üretilen Su yolu altın bileklik modellerinde taşlar da sıklıkla kullanılıyor. Zarif görüntüsüyle kadınları kendine aşık eden bu bileklikler özel günlerde kolye ve küpe setleri ile şıklığı tamamlayan en önemli aksesuarlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Altın baget bileklik modelleri ise takıda abartıyı sevmeyen ancak zarif dokunuşlarla şıklığı elde etmeyi bilenlerin tercihi oluyor. Oval, kare ve dikdörtgen kesim taşların yer aldığı baget altın bileklik modellerinde taşlarla birlikte kullanılan zincirler de değişiklik gösterdiği için seçenekler daha da çoğalıyor. Bu nedenle de baget bileklik altın tercihlerine son moda trenler yön veriyor.

Beyaz altın bileklik çeşitleri ise hem altın kullanmak hem de daha sade bir görünüş elde etmek isteyenlerin favori takıları olarak biliniyor. Klasik modellerin dışına çıkıldığı, daha hareketli ve enerjik tasarımların tercih edildiği kadın beyaz altın takılarda sonsuzluk bilekliği ve yıldızlı bileklik modelleri oldukça rağbet görüyor.

Bayan bileklik altın çeşitlerinde klasik modellerden vazgeçmeyenler için ise pullu bileklik, hasır bileklik, halat bileklik ve balık sırtı altın bileklik modelleri modern tasarımlarla sunuluyor. Böylelikle uzun yıllardır kullanılan klasik modeller, zamana uygun dokunuşlarla şıklığın farklı bir formuna ulaşıyor.

Hem sade hem de tok duruşuyla dikkatleri üzerine çeken altın burgu bileklik çeşitleri ise birçok farklı modelle yeniden tasarlanabiliyor. Zira burguları oluşturan zincirler farklı şekillerde tasarlanırken, bu da neredeyse kişiye özel tasarımların ortaya çıkmasını sağlıyor.

En Yeni Altın Bileklik Fiyatları

Altın bileklik modelleri ve fiyatları, yatırım ve kullanım amaçlı altın alışverişinde bulunacaklar tarafından yoğun şekilde araştırılıyor. Künye fiyatları, gram altın piyasasındaki fiyat değişikliklerden direkt olarak etkilenirken, aynı zamanda kullanılan işçilik de altın künye fiyatları üzerinde çok büyük oranda etkili oluyor. Göz kamaştırıcı güzelliğe sahip bileklik altın modellerinde yer alan motifler, uzun saatler ve emek harcanarak elde ediliyor. Bileklik altın fiyatları da harcanan bu emeğin karşılığı olan işçilik ücretiyle şekilleniyor.

İşçiliğin yoğun şekilde kullanıldığı balık sırtı bileklik altın ve hasır bileklik altın çeşitlerinde altının ağırlığı en önemli fiyat faktörünü oluştururken, sahip oldukları ince işçilik maliyetin artmasına neden olan ikinci en önemli faktör olarak karşımıza çıkıyor.

Yatırımdan çok güzelliği ile uzun yıllar keyifle kullanılmak için alınan altın künye modelleri ve fiyatları da işte bu nedenle değişiklik büyük oranda gösteriyor. Bir üründe işçilik ne kadar çoksa maliyet de o kadar yükselirken, çoğunlukla bilekliğin sahip olduğu güzellikle bu maliyetin çok fazla dikkate alınmamasını sağlıyor.

Diğer yandan 14 ayar bileklik fiyatları bakımından sade ve minimal modellerin daha avantajlı olduğu görülüyor. Daha az işçilik ve daha hafif grama sahip olan modern tasarımlar altın takı severlere de fiyat avantajı sağlıyor.

Bileklik fiyatları belirlenirken, altının gramına ve kullanılan işçiliğin yanı sıra altının ayarı da büyük oranda etkili oluyor. Zira altın piyasasında 24 ayar altın, 22 ayar altın, 18 ayar altın ve 14 ayar altın fiyatları değişiklik gösteriyor. 24 ayar ayar altın saflık bakımından en yüksek seviyede bulunurken haliyle en yüksek fiyata da sahip oluyor.

Altının ayarı 24’te aşağı düştükçe sağlığı ve fiyatı değişiyor. Örneğin 22 ayar altın yüzde 91,6 oranında altın barındırırken, 18 ayar altında yüzde 75 oranında saf altın bulunuyor. 14 ayar altında ise saf altın oranı yüzde 58,3’e düşüyor. İlk bakıldığında bu oran altın alıcıları için oldukça düşük gelse de takılar için 14 ayar önemli bir avantaj sağlıyor.

24 ayar saf altın oldukça yumuşak bir maden olduğu için şekillendirmesi oldukça kolay olurken, bu durum şeklini korumasında da zorluğa neden oluyor. Bu nedenle 14 ayar altından yapılan takılar sahip oldukları sert yapı sayesinde, aşınma ve darbelere karşı daha sağlam oluyor. Bu da ince işçiliklerle süslenen takıların daha uzun süre ilk günkü sağlamlıklarıyla kullanılmasına yol açıyor.

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan altın ürünlerinin hem alım aşamasında hem de satın alındıkları süreçte satıcı tarafından garantilenmesi de memnuniyet için büyük önem taşıyor. Zarif yapılara sahip altın bileklikler uygunsuz kullanım sorucu zarar görebiliyor. Veya kilo değişikliklerinden dolayı büyütülmesi ya da küçültülmesi gerekebiliyor. Bu nedenle alışveriş yapılan markanın müşteri ile ilgilenmesi, garanti kapsamında zarar gören ürünlerin de tamiratını sağlaması da verilen hizmetin kalitesi açısından önem taşıyor.

Bu kapsamda Mars Kuyumculuk, kendi internet sitesinden veya mağazalarından satın alınan ürünler 2 yıl süreyle garantileniyor. Firmadan alınan ürünlerin bakım ve onarım işlemleri ücretsiz olarak yapılıyor. Ayrıca internet sitesinde satışa çıkarılan ürünlerin ayar bilgisinden gramajına kadar bilinmesi gereken tüm bilgiler ürün açıklamasında yer alıyor. 14 ayar altın küpe modelleri ve fiyatları ile birlikte en çok tercih edilen kolye, kolye ucu, bileklik ve yüzükler Marskuyumculuk.com üzerinden kolaylıkla incelenebiliyor. Kredi kartına taksit imkânıyla satışa sunulan tüm ürünler SSL sertifikası ve sigortalı kargosu ile alıcıya ulaştırılıyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.