x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
(0 )
Mars Kuyumculuk 14 Ayar Altın Beyaz Medusa Kolye Ucu
13.458,49 TL
9.420,94 TL
%30
İndirim
(0 )
Mars Kuyumculuk 14 Ayar Altın Göz Yıldız Kolye Ucu
14.449,30 TL
10.114,51 TL
%30
İndirim
(0 )
Mars Kuyumculuk 14 Ayar Altın Tasarım Puma Kolye Ucu
34.265,48 TL
23.985,84 TL
%30
İndirim
(0 )
Mars Kuyumculuk 14 Ayar Altın Göz Güneş Kolye Ucu
24.068,40 TL
16.847,88 TL
%30
İndirim
(0 )
Mars Kuyumculuk 14 Ayar Altın Yarım Tur Kolye Ucu
7.472,36 TL
5.230,65 TL
%30
İndirim
(0 )
Mars Kuyumculuk 14 Ayar Altın Medusa Halka Kolye Ucu
15.481,39 TL
10.836,97 TL
%30
İndirim
(0 )
Mars Kuyumculuk 14 Ayar Altın Plaka Medusa Kolye Ucu
17.421,73 TL
12.195,21 TL
%30
İndirim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

14 Ayar Altın Kolye Ucu Modelleri

Şıklığın tamamlayıcısı altın zincir kolye ucu çeşitleri kadınları en sevdiği takılar arasında yer alıyor. Kimi zaman kıyafet kombinini tamamlamak için kimi zaman ruh haline göre kimi zaman ise kişinin bulunduğu yere göre tercih edilen kolye ucu modelleri sezondan sezona değişiklik gösteriyor. Diğer yandan nazar boncuk kolye ucu gibi bazı modeller tasarımında değişiklikler olsa da yıllar boyunca kadınların gerdanını süslemeye devam ediyor.

Altın kolye ucu çeşitleri aynı zamanda kişinin tarzını istediği şekilde yansıtmasında da rol oynuyor. Kimi zaman klasik modeller, kimi zaman modern tasarımlarla hazırlanmış altın zincir uçları, tercihe göre minimal bir çizgiye sahip olurken, bazen de oldukça gösterişli modellerle üretiliyor. İşte hayta içinde birçok farklı rolü üstlenen kadınlar da pek çok farklı altın zincir ucu çeşidine ihtiyaç duyuyor.

En Çok Tercih Edilen Kolye Ucu Modelleri

Geçmişten günümüze pek çok kültürde negatif enerjilerden ve olumsuz gelişmelerden korunmak amacıyla kullanılan mavi boncuk, günümüzde ise altın nazar boncuk kolye ucu olarak kullanılıyor. İster nazar boncuğunun koruyucu özelliğine inanılsın ister inanılmasın şık ve zarif duruşu ile bu kolyeler kombinleri tamamlıyor ve en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor.

Modanın ve trendlerin hızla değiştiği günümüzde bazı eski altın kolye ucu modelleri ise modern tasarımlarla kullanıcının beğenisine sunuluyor. İşte harf kolye ucu çeşitleri de yeniden kullanıma sokulan 14 ayar kolye ucu modellerinin başında yer alıyor. Bundan yaklaşık 30-40 yıl öncesinde kullanılan harf kolye ucu altın çeşitleri bugün en şık tasarımlarla piyasaya sürülürken, kadınlardan da yoğun ilgi görüyor. Pek çok kişi kimi zaman kendinin kimi zaman ise sevdiği kişinin isminin baş harfini boynunda taşıyarak hem şıklığını tamamlıyor. Hem de kolyeye duygusal bir anlam yüklemiş oluyor.

Son dönemlerde altın kolye ucu olarak en çok tercih edilen ve kadınların severek kullandığı modeller arasında Medusa kolye ucu çeşitleri bulunuyor. Yunan mitolojisinde yer alan ve yılan saçları ile efsanelere konu olan Medusa, bugün en şık takılardan biri olarak kadınların gerdanını süslüyor. Medusa kolye çeşitleri kimi zaman altın plaka kolye ucu olarak kullanılırken, kimi zaman ise daire şeklinde altın zincirin ucuna takılıyor. Her ne şekilde kullanılırsa kullansın, bu kolyeler göz alıcı şıklığından hiçbir şey kaybetmiyor.

14 ayar harf kolye ucu seçiminde hem gösterişli hem de daha klasik modelleri isteyen pek çok kişi tercihini tuğralı kolye ucu modellerinden yana kullanıyor. Tasarımcılar tarafından birbirinden farklı tasarımlarla zarif kolye ucu haline gelen Osmanlı padişahının mührü, bugün milyonlarca kadının boynunu süslüyor. Bazı modellerde yuvarlak, bazı modellerde lale, bazı modellerde ise damla şeklinde tasarlanan tuğra kolye ucu çeşitlerinde şıklığı ve gösterişi artırmak adına beyaz ve yeşil taşlar da kullanılabiliyor.

Altın kolye ucu modelleri tasarlanırken, genellikle doğadan ilham alınan figürler, tasarımcının hayal gücü ile zenginleşiyor, bu da ortaya göz kamaştıran ürünlerin çıkmasını sağlıyor. Marskuyumculuk.com sitesinde de müşterinin beğenisine sunulan pek çok takıda doğadan esinlenilmiş modeller yer alıyor. Bu tarz koleksiyonlar içinde ise bitkiler, gökyüzü cisimleri ve hayvanlar bulunuyor.

Hayvanlı kolye ucu arayışında olanların son dönemlerde ilk sordukları modeller arasında fil kolye ucu çeşitleri bulunuyor. Tonlarca kilo olmasına rağmen hayvanlar aleminin en masum canlılarından olan filler minimalist tasarımlarla sevilerek kullanılıyor. Bununla birlikte balık kolye ucu ve puma kolye ucu çeşitleri de modern tasarımlarıyla sevilen takılar arasındaki yerini koruyor.

Tarih boyunca gökyüzüne hayran olan insanoğlu burada gördüklerini yaşamlarına yansıtmayı sevmiş, Güneş, Ay ve yıldız figürlerini hayatının pek çok alanında kullanmayı bilmiştir. İşte günümüzde de güzel görüntülerinin yanı sıra taşıdığı anlamlar nedeniyle bu tarz takılar sıkça kullanılıyor. Yıldız kolye ucu modelleri kimi zaman klasik beş köşeden oluşurken, kimi zaman ise taşlı ve çok köşeli olarak kullanılabiliyor. Bununla birlikte Güneş kolye ucu, Ay yıldız kolye ucu ve Kuzey Yıldızı kolye ucu modelleri sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer alıyor.

Doğa figürlü diğer kolye uçlarına bakıldığında ise altın yonca kolye ucu modellerinin de kadınların en sevdiği kolye ucu çeşitleri arasında söylemek mümkün. Minimal tasarımı ile birlikte şans getirdiği inancı bu kolyenin popülaritesini artırıyor. Yine aynı kategoride yer alan deniz yıldızı kolye ucu da zarif yapısı ve şıklığı ile kadınların beğenisini kazanmaya devam ediyor.

En çok tercih edilen kolye ucu modellerinden bahsederken elbette aşkı, sevgiyi, sadakat ve bağlılığı temsil eden altın kalp kolye ucu çeşitlerine değinmemek olmaz. Eskiden olduğu gibi günümüzde de içindeki derin duygularını ifade etmek isteyen pek çok kişi dünyanın her yerinde aynı anlamı taşıyan kalp figürünü tercih ediyor. Bu kapsamda da boynuna taktığı zaman kişinin kalbinin çok yakınında yer alan kalpli kolye ucu modelleri de sadece bir takı olmaktan çıkıp aşkın, sevginin de bir göstergesi oluyor.

Takı çeşitleri kullanılırken, her zaman bir anlam taşıması da gerekmiyor. Bazen sadece kombini tamamlamak, hoş bir görünüm elde etmek veya sadece altın bir takıya sahip olmak kişiyi mutlu edebiliyor. Kolye ucu altın olduğunda kişi kendini daha feminen ve daha güçlü hissedebiliyor. Yapılan çalışmalar da altın kullanımın fiziksel ve psikolojik faydaları olduğunu gösteriyor.

Bu kapsamda Geometrik desen kolye ucu modelleri ve özel tasarım kolye ucu çeşitleri stilini yansıtmak isteyen kadınların tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Diğer yandan takıda gösterişli olmayı sevenler ise tercihini tam altın kolye ucu ve baget kolye ucu modellerinden yana kullanıyor.

Altın Kolye Ucu Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Altın kolye ucu fiyatları, oldukça geniş bir yelpaze ile kullanıcıya sunuluyor. Fiyatları etkileyen de pek çok farklı etken bulunuyor. Bu etkenlerden en önemlileri arasında elbette altının ayarı dikkat çekiyor. Piyasaya bakıldığında 14 ayar kolye ucu fiyatları ile 22 ayar kolye ucu fiyatlarının aynı olduğunu söylemek mümkün olmuyor.

Diğer yandan altın kolye ucu fiyatlarında değişkenliğe neden olan diğer büyük faktöre ise modeldeki işçilik olarak sayılabiliyor. Zira büyük miktarda emek isteyen modellerde işçilik farkı fiyatta değişikliğe yol açıyor. Örneğin tuğralı kolye fiyatları ile harf altın kolye ucu fiyatlarının arasındaki en büyük farkın da işçilik maliyetinden kaynaklandığı söylenebiliyor.

Fiyat değişikliklerinde tabii ki bir de kolye ucunun ağırlığı de büyük rol oynuyor. Zira gram üzerinden hesaplanan fiyatlarda kolye ucu ne kadar ağırlaşırsa fiyat da doğal olarak o kadar yükseliyor. Yine örnek vermek gerekirse ağırlık farkı nedeniyle altın tuğralı kolye fiyatları ile yonca kolye ucunun fiyatı arasında gözle görülür farklar oluşuyor.

Kolye ucu fiyatlarında gözden kaçırılan bir nokta ise kolyenin satın alındıktan sonraki hizmeti ile ilgilidir. Kolyenin alındıktan sonraki süreçte oluşabilecek sıkıntılara ilişkin garantili olması büyük önem taşırken, yine altın kolye ucunun bulunması büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle fiyat karşılaştırması yapılırken, tüm bu özelliklerin göz önüne alınması ve buna göre karar verilmesi faydalı olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.